16 Ekim 2014 Perşembe

YENİ ANNELER İÇİN FİKİRLER

Yaklaşık 6,5 aylık anne olarak yeni annelere ve anne adaylarına beğendiğim ürünleri sunmak istedim. 

Benim en çok ihtiyaç duyduğum ürünler evde bebeğimi tek başına yıkamak zorunda kaldığım için banyo ürünleri oldu. Bebeğimi genellikle banyodaki lavaboda yıkıyorum. Yıkarken lavaboya boncuklu file yerleştirip su sıcaklığını ayarlayıp bebeğimi de üzerine yatırıyorum. Ama geçenlerde Amazon.comda gezinirken çok hoş bir bebek yıkama minderi gördüm ve çok hoşuma gitti. Benim bebeğim büyüdü fakat yeni doğum yapanlar için alınabilecek çok kullanışlı bir hediye olacağı kanısındayım (Fiyat ve detaylara buradan ulaşabilirsiniz).


Önlük şeklindeki havlu çok dahiyane bir fikir. Ben de evde bir yüzü emici hav yüzey diğer yüzü muşamba olan mutfak önlüğünü kullanıyorum. İlk fırsatta da havlu önlük yapmayı düşünüyorum. Bu tarz bir ürüne buradan ulaşabilirsiniz.
Bizim evde küvet yok ama annemlerin evinde küvette bebeği yıkamakta çok zorlandım. Böyle bir ürün küvette bebek yıkamayı son derece kolaylaştıracaktır diye düşünüyorum. 
Anneliğin ilk aylarında bebeği çok sık emzirmek gerekiyor. Özellikle geceleri 2saatte bir. Bir de bazı bebekler gece sık uyanıp ağlarlar. Bu nedenle geceleri böyle emzirme lambası kullanılması büyük rahatlık.
Bir diğer kullanışlı ürün ise baby sliding olarak bilinen şal şeklinde emzirme ve taşıma giysisi. bebeği toplum içinde emzirmek zorunda kaldığınızda büyük bir kurtarıcı. Özellikle dışarıda yemek yemeye veya bir düğüne gittiğinizde.
Lohusalıkta emzirmeyle ilgili en büyük sorun ilk zamanlarda meme ucunda meydana gelen ve emzirmeyi işkenceye çeviren yara ve çatlaklar oluyor ne yazık ki. Bunun önüne geçmek için tatlı badem yağı veya susam yağı(tahinin üzerinde biriken yağ) kullanmak çok fayda sağlıyor. Üstelik bebişiniz de badem yağını emdiğinde gaz problemi olmuyor. Tıbbi olarak bir sıkıntı olup olmayacağını Profesör bir çocuk doktoruna danıştım ve bebeği hem rahatlatacağını hem de zeka gelişimine katkı sağlayacağını söyledi. Gerçekten de bebeğim hem rahat gaz çıkardı, hem de zihni oldukça açık ve boyu da hızlı uzadı.


Şimdilik benden bu kadar :) Bir sonraki makalemde görüşene dek mutlu kalın. Kucak dolusu sevgiler.


Pin It

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...