27 Haziran 2014 Cuma

PRATİK FİKİRLER -2-

1. Seyahat veya ev taşımada gardroptaki düzenleyiciyi (organizer ikea, koçtaş vs.de satılıyor.) olduğu gibi valize koyabilirsiniz. Böylece gittiğiniz yerde hiç uğraşmadan valizden olduğu gibi çıkarıp dolaba asabilirsiniz. 
2. Gömleklerinizin bel kısmının belinize oturması, daha şık ve ince görünmek için arkadan önce toplu iğne yardımıyla resimdeki gibi tutturun. daha sonra bu noktalara işaret koyun. bir tarafa ilmek diğer tarafa düğme dikin. Böylece salaş görünümlü bir gömleğe yeni estetik bir hava katmış olursunuz. 
3. Tuvalet ve banyolarınızın mis gibi kokmasını istiyorsanız tuvalet kağıdı rulosunun iç kısmına aromatik yağlardan sevdiğiniz birini birkaç damla damlatın. Rulodan kağıt çekildikçe hoş koku savrulacaktır.  
4. Bir ortamın güzel kokmasını istiyorsanız küçük bir kaba bir miktar karbonat koyup üzerine istediğiniz bir aromatik yağ damlatırsanız ortamı damlattığınız yağın kokusu bürüyecektir.
Ayrıca uyku sorunu çekenler yatmadan önce karbonata lavanta yağı damlatır ve yatağa yakın yere koyarlarsa kokunun beyindeki uyku hormonlarını uyarmasıyla uykuya dalacaklardır.


5. Yumurtalar ne kadar taze? Buzdolabında yumurtaları kullanırken ilk önce ilk alınan yumurtalar kullanılmalı ki bozulmadan tüketilsin. Peki nasıl mı anlayacağız? Su dolu bir kaba bıraktığınız yumurta yatay olarak suya batmışsa çok tazedir. ucu biraz değiyor ve tabanla eğik açı yapmışsa yaklaşık 1 haftalıktır. Ucu dik olarak tabanda ise 2-3 haftalık, tamamen yüzüyorsa yumurta iyice eskidir.6. Küpenizi veya bir vidayı kısacası küçük bir nesneyi yere düşürdünüz ve bulamıyor musunuz? Elektrik süpürgesinin sopasının ucuna tül çorap geçirerek düştüğü mekanı süpürgeyle çektirin. 


7. Saç düzleştiricisini hiç ütü olarak kullanmışmıydınız? Özellikle gömleklerin ütüyle zor ütülendiği yaka ve düğme bölümlerinde düzleştirici çok iyi iş görüyor.
Pin It

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...